5. výročie založenia DFS Leváranek

25. októbra 2008 sa v kinosále kultúrneho domu vo Veľkých Levároch konali oslavy pri príležitosti 5. výročia založenia DFS Leváranek (http://www.levaranek.sk). Pozvaní boli aj verejní činitelia obce a osobnosti kultúrneho a folklórneho života, napríklad pani Helena Jurasovová-Blahová (dcéra Janka Blaha), pán Tóno Ivánek (tajomník Spolku Záhorákov), pani Julianna Kučerková (bývalá vedúca DFS Sekulánek), pani Anička Škríbová (folkloristka), pani Oľga Ballayová (hlasová pedagogička zo ZUŠ Malacky), pani Daniela Krajčírová (krajčírka súboru), pani riaditeľka Anna Píchová (Malokarpatské osvetové stredisko v Modre), pán Jozef Halcin (folklórne internetové rádio Janko Hraško), zástupcovia médií a mnoho ďalších zaujímavých hostí.

Členovia DFS Leváranek oslávili svoj sviatok tancami a piesňami, ktoré sa v súbore naučili. Deti, ktoré sú v súbore od jeho vzniku, boli ocenené za "členskú vernosť" medailami. Do programu svojím slovom a spevom prispela aj pani Jurasovová-Blahová. A nakoniec boli deti milo prekvapné veľkou tortou, na ktorej všetci spoločne sfúkli 5 sviečok.

Po skončení vystúpenia bola pre všetkých priateľov Leváranku pripravená ľudová veselica. Na hru do tanca a pre dobrú náladu sme boli pozvaní my, hudobná skupina Len Taký Fukot (mimochodom, náš klávesák Ivan, je harmonikárom v súbore Leváranek). Na zábave deti v krojoch ponúkali hosťom starodávny habánsky koláč z Levár - grenzkoch - a počas zábavy vyzvali do tanca mnohých hostí.

Celkovo to bola super akcia a veríme, že nebola posledná, na ktorej sa nám veľmi dobre hralo ku spokojnosti všetkých takmer do rána. Tešíme sa na ďalšie takéto akcie a Leváranku držíme palce.